Współdzielone przyczyny genetyczne przerostu serca u dzieci i dorosłych ad 5

Cztery mutacje (MYH7 Lys146Asn, MYH7 Glu924Lys, TNNT2 Arg92Gln i TNNT2 Glu96del) były nieobecne u obojga rodziców, potwierdzając, że nowe mutacje stanowiły sporadyczną kardiomiopatię u tych dzieci. W przeciwieństwie do tego, mutacje znalezione u siedmiorga dzieci były również obecne u rodziców, co wskazuje, że te mutacje zostały odziedziczone (ryc. 2). Badania kliniczne ujawniły kardiomiopatię u jednego z rodziców, nie przeprowadzono ich u dwóch rodziców i nie wykazały żadnych nieprawidłowości u pięciu rodziców, z których dwóch miało jedną z dwóch mutacji MYBPC3 przenoszonych przez ich heterozygotyczne, złożone dziecko (Thr1028Ser i IVS31 + 2t . g). Aby określić rodzicielskie pochodzenie chromosomów dla nowych mutacji, przeanalizowano ściśle powiązane polimorfizmy. Analizy haplotypów nie były informacyjne u dwóch osób (z mutacjami MYH7 Lys146Asn i TNNT2 Glu96del). Analizy Haplotypów wskazywały, że nowa mutacja MYH7 Glu924Lys powstała na chromosomie matki (ryc. 4A Dodatku Aneks), a nowa mutacja TNNT2 Arg92Gln powstała na chromosomie ojcowskim (ryc. 4B dodatku uzupełniającego).
Sekwencjonowaliśmy również geny 33 pacjentów, u których wystąpił przerost mięśnia sercowego u dzieci i rodzinna historia kardiomiopatii, ale którzy nie przeszli wcześniejszych badań genetycznych. Dwadzieścia dwa niesynonimiczne warianty sekwencji (Tabela 3 Dodatku Uzupełniającego) zidentyfikowano u 21 pacjentów (64%); każdy wariant zmienił gen białka sarcomere: MYH7 (u 9 pacjentów), MYBPC3 (u 7 pacjentów), TNNT2 (u 2 pacjentów), TNNI3 (u pacjenta), TPM1 (u 2 pacjentów) i MYL3 (u pacjenta ). Nie znaleziono wariantów w ACTC lub MYL2. Piętnaście wariantów sekwencji było wcześniej zgłaszanych jako mutacje kardiomiopatii (Tabela 3 Dodatku Uzupełniającego). Pozostałe siedem wariantów (MYH7 Glu903Gly, MYH7 Ser1836Leu, MYBPC3 Ile154Thr, MYBPC3 Asp605del, MYBPC3 Ser858Asn, TMP1 Ser215Leu i MYL3 Met173Val) były nieobecne w 180 niespokrewnionych, zgodnych przodkach (dane niepokazane) i ponad 1000 chromosomów nie dotkniętych chorobą (niepublikowane dane). Każdy z tych nowych wariantów zmienił reszty aminokwasów, które są wysoce konserwatywne w trakcie ewolucji ssaków (Fig. 5 Dodatku Aneks), przewidując, że reszta missense zmienia strukturę białka.
Wśród dzieci z mutacją dodatnią z chorobą rodzinną trzy (14%) miały mutacje złożone (MYBPC3 Arg502Trp i MYBPC3 Ser858Asn; MYBPC3 Arg495Gln i TNNI3 Arg141Gln i MYBPC3 Ile154Thr i MYBPC3 Asp605del).
Dyskusja
Badania genetyczne kardiomiopatii wieku dziecięcego charakteryzujące się niewyjaśnionym przerostem lewej komory przy braku choroby ogólnoustrojowej ujawniły mutację genu u 46 z 84 pacjentów (55%). Częstość wykrywania mutacji była podobna u dzieci z rodzinną kardiomiopatią (64%, przedział ufności 95% [CI], 45 do 80) i wśród dzieci z przypuszczalną kardiomiopatią sporadyczną (49%, 95% CI, 36 do 62). Sugerujemy, że niewyjaśniony przerost występujący w dzieciństwie powinien skłonić do oceny potencjalnej genetycznej przyczyny zmian w sercu.
Wszystkie spośród z 46 zidentyfikowanych mutacji wystąpiły w genie białka sarcomere. Dlatego pomimo znacznych różnic klinicznych pomiędzy przerostem w wieku dziecięcym a kardiomiopatią przerostową w wieku dorosłym, nasze dane określają związek etiologiczny między tymi stanami patologicznymi.
Tabela 3
[patrz też: leczenie uzależnień warszawa, lipoliza wrocław, przychodnia na piłsudskiego ]

Powiązane tematy z artykułem: leczenie uzależnień warszawa lipoliza wrocław przychodnia na piłsudskiego