Współdzielone przyczyny genetyczne przerostu serca u dzieci i dorosłych czesc 4

2 weeks ago

2. Mutacje genów u pacjentów z hipertrofią serca w wieku dziecięcym i podejrzewaną kardiomiopatią niespokojną. Obserwowaliśmy 25 unikalnych, niesynonimicznych wariantów sekwencji w MYH7, MYBPC3, TNNT2, TNNI3, ACTC i PRKAG2 (tabela 2 i ryc. dodatku dodatkowego) u dzieci z przypuszczalną sporadyczną kardiomiopatią. Nie zaobserwowaliśmy związku pomiędzy wariantowymi resztami w trzech innych genach związanych z kardiomiopatią przerostową – TPM1, MYL2 i MYL3 – oraz przerostem lewej komory serca u dzieci. Każdy niesynonimiczny wariant sekwencji był niezależnie potwierdzany przez trawienie enzymami restrykcyjnymi sekwencji amplifikowanych za pomocą PCR. Stwierdzono, że czternaście z 25 wariantów (tabela 2) powoduje rodzinną kardiomiopatię przerostową15,18,22-33; 12 z tych wariantów koduje również reszty missense, przewiduje się, że usunie aminokwas, a przewiduje się, że przedwcześnie zakończy translację białka. Jedenaście wariantów sekwencji nie było wcześniej zgłaszanych: MYH7 Val763Met, MYH7 Arg787Cys, MYH7 Leu1414Met, MYBPC3 Arg495Gly, MYBPC3 Thr1028Ser, MYBPC3 IVS31 + 2t . g, MYBPC3 Gly1248Arg, TNNT2 Glu96del, ACTC His90Tyr, ACTC Arg97Cys i PRKAG2 His530Arg. Dziewięć z tych wcześniej niezgłaszanych wariantów spowodowało zmiany missense i zmienione reszty aminokwasowe, które są wysoce konserwatywne podczas ewolucji ssaków (Fig. 3 Dodatku Aneks), jeden wariant usunął wysoce konserwatywną resztę kwasu glutaminowego w TNNT2 i jeden wariant zmienił splicing MYBPC3 ( szczegółowo powyżej). Każdy z tych 11 wcześniej niezgłoszonych wariantów był nieobecny u 180 niespokrewnionych osób, dopasowanych rodowodem do badanych (dane niepokazane) i ponad 1000 chromosomów nie dotkniętych chorobą (dane niepublikowane). Co więcej, analizy sekwencji tych ośmiu genów sarkomerów-białek u 34 osób bez przerostu lewej komory serca nie wykazały żadnych wariantów.34 Na podstawie analizy chi-kwadrat, prawdopodobieństwo, że 25 niesynonimicznych wariantów sekwencji wystąpiło przypadkowo w 51 przypadkach początków pediatrycznych przerost lewej komory jest mniejszy niż na 500 000. Wnioskujemy, że każdy z tych wcześniej niezgłaszanych wariantów, takich jak 14 mutacji, o których wiadomo, że powodują kardiomiopatię przerostową, spowodował przerost lewej komory u tych dzieci.
Trzech z 25 dzieci z przypuszczalną sporadyczną kardiomiopatią z mutacjami (12%) miało dwie różne mutacje genu sarcomere: MYH7 Arg663His i Val763Met; MYH7 Arg787Cys i ACTC Arg97Cys; i MYBPC3 Thr1028Ser i MYBPC3 IVS31 + 2t . g. Obserwowaliśmy mutację MYBPC3 IVS31 + 2t . g w izolacji u innego dziecka; inni27 zgłosili MYH7 Arg663His w izolacji jako przyczynę przerostowej kardiomiopatii.
Rycina 2. Rycina 2. Rodowody rodzinne 11 pacjentów z autyzmem hipertrofii serca u dzieci i bez rodzinnej historii kardiomiopatii. Mutacje zidentyfikowane u pacjentów (strzałki) zostały przebadane u członków rodziny, a ich stan kliniczny został ustalony. Symbol plus oznacza obecność mutacji, symbol minus brak mutacji i status mutacji NA nie jest dostępny. Cztery mutacje, które nie zostały wykryte u rodziców, były nowe, a siedem mutacji zostało odziedziczonych po jednym rodzicu. Okręgi oznaczają żeńskie rodziny, kwadraty męskich członków rodziny, stałe symbole dotknięte klinicznie członków rodziny, otwarte symbole nieobjęte klinicznie członków i niebieskie symbole członków rodziny o nieznanym stanie klinicznym.
Aby ustalić, czy sporadyczny przerost lewej komory u dzieci odzwierciedlał nowe zdarzenia mutacyjne, genotypowaliśmy rodziców 11 probantów (Figura 2) i potwierdzono związki rodzicielskie, stosując 22 polimorficzne markery mikrosatelitarne (dane niepokazane)
[więcej w: endometrioza przyczyny, leczenie dzieci, usg tarczycy Warszawa ]

Powiązane tematy z artykułem: endometrioza przyczyny leczenie dzieci usg tarczycy Warszawa