Skip to content

Zdrowie publiczne za kratkami: od więzień do społeczności

2 years ago

516 words

Biorąc pod uwagę ogromny wzrost liczby więźniów w Stanach Zjednoczonych w ciągu ostatnich 30 lat, obszerna książka Roberta Greifingera dotycząca zdrowia i systemu wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych jest spóźniona. Public Health Behind Bars to zestawienie interdyscyplinarnych esejów i recenzji, które wyjaśniają złożoność zapewniania współczucia i kompetentnej opieki medycznej więźniom przy maksymalizacji zdrowia publicznego. Eksperci ds. Zdrowia publicznego i administratorzy więzienni mieli czasami trudną relację ze względu na odmienne programy. Eksperci ds. Zdrowia publicznego, tacy jak wielu autorów tej książki, starają się wykorzystać koncentrację chorób – w tym gruźlicę, zakażenie wirusem HIV, rzeżączkę i chlamydię – w zakładach poprawczych, aby zapewnić zdrowie więźniom, jak również zdrowie ogólna, niezmotoryzowana populacja. Dlatego zalecają badanie i leczenie tych schorzeń w zakładach poprawczych, aby poprawić stan zdrowia więźniów i zmniejszyć przenoszenie choroby, gdy więźniowie wracają do swoich rodzinnych społeczności.
Podstawową misją większości zakładów poprawczych jest w dużej mierze utrzymanie bezpieczeństwa za pomocą modelu organizacyjnego dowodzenia , jak opisuje Greifinger, z drugorzędnym naciskiem na ochronę personelu i więźniów przed chorobami zakaźnymi. Struktury finansowania utrudniają realizację programu zdrowia społeczności poprzez kompleksowe badanie i ustalanie przypadków w środowiskach poprawczych. Greifinger definiuje te zagadki, między innymi, w tej książce. Chociaż on i inni współpracownicy oferują niewiele rozwiązań problemu dostosowania misji instytucji poprawczych i ekspertów w dziedzinie zdrowia publicznego, niedostatek rozwiązań w książce dokładnie odzwierciedla obecny stan rzeczy w większości jurysdykcji USA.
Zdrowie publiczne za kratkami to coś więcej niż podręcznik zdrowia publicznego lub podręcznik medyczny i będzie przyciągał szerokie grono odbiorców. Na przykład w jednym rozdziale Todd Clear przedstawia intrygujący argument, że wysokie wskaźniki uwięzienia w zubożałych społecznościach destabilizują ważne sieci społeczne i nieformalną kontrolę społeczną. Tak więc, przekraczając określony próg lub punkt krytyczny , zwiększone aresztowanie dorosłych w tych społecznościach paradoksalnie prowadzi do wyższych wskaźników przestępczości, czyniąc więzienie złym podejściem politycznym do poprawy bezpieczeństwa publicznego.
Szeroki urok tej książki jest większy, ponieważ uczestnicy nie unikają kontrowersyjnych stanowisk. Jednym z przykładów jest rozdział autorstwa Marka Heatha, który zawiera niszczycielski opis egzekucji z powodu śmiertelnego zastrzyku w Stanach Zjednoczonych: Zabijamy naszych więźniów w Stanach Zjednoczonych w taki sposób, że nigdy nie pozwolono by nam zabić psa. Niektóre rozdziały odzwierciedlają ekspansywną interpretację zdrowia publicznego, podczas gdy Farah Parvez i inni autorzy dostarczają informacji na temat tradycyjnych zagadnień dotyczących zdrowia publicznego, takich jak profilaktyka i leczenie gruźlicy w zakładach karnych. Te rozdziały są szczególnie odpowiednie dla administratorów poprawczych i dostawców usług medycznych.
Mimo, że w Stanach Zjednoczonych przebywa ogromna liczba osób, istnieją ograniczone dowody pochodzące ze źródeł recenzowanych na temat skutecznych metod maksymalizacji zdrowia w zakładach poprawczych oraz podczas przechodzenia więźniów między zakładami poprawczymi i społecznymi
[hasła pokrewne: morpol duninowo, cmp chmielna, asystor slim skutki uboczne ]

0 thoughts on “Zdrowie publiczne za kratkami: od więzień do społeczności”

Powiązane tematy z artykułem: asystor slim skutki uboczne cmp chmielna morpol duninowo